Pytania na sprawdzian z krzyżaków
Spadła z Sosny :) 48.. Jak się nazywa ta posiadłość?. Kiedy w dzień św. Jana Chrzciciela starli się z Mieszkiem, odnieśli zwycięstwo, lecz potem w miejscowości zwanej Cydzyną [Cedynią] brat jego Czcibor zadał im klęskę, kładąc trupem wszystkich najlepszych rycerzy z wyjątkiem wspomnianych grafów.. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).). 3.w Którym roku zmarła królowa Jadwiga ?. 1981Zgłoś błąd W którym roku uchwalono konstytucje PRL?. Klasówka.onet.plSprawdzian z "Krzyżaków" Pomóżcie!. Polska od 1795 roku znajdowała się pod zaborami.. 5) Najazd Tatarów na Polskę - ( trzy zdania minimalnie ) + Daję naj , proszę to na sprawdzian pytania .. 5.Jak brzmiało imię podarowanego Zbyszkowi przez Jagięke Giermka?. Ponieważ miesiąc temu przeczytałem już krzyżaków dlatego nie znam odpowiedzi na pare pytań.. Czas powstania powieści wiąże się bezpośrednio z wynaradawiającą .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Test sprawdza wiedzę z lektury szkolnej Henryka Sienkiewicza pt. Krzyżacy.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jaka waluta obowiązuje w tym państwie?Test z lektury Henryka Sienkiewicza pod tytułem Krzyżacy..

2.Jakie mogą być pytania na kartkówce z lektury "Krzyżacy", co ?

Chociaż o bitwie pod Grunwaldem słyszał każdy, a nawet większość pamięta jej datę, niewiele osób .Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury pt. Krzyżacy.. Aby więc sprawdzić, czy to naprawdę takie trudne, postanowiłem przetestować samego siebie.. 2.Co stanowiło herb rycerzy z Bogdańca?. 1949Zgłoś błąd W którym roku wprowadzono stan wojenny w Polsce?. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Dziś mija 609 lat od czasu stoczenia jednej z najsłynniejszych bitew w dziejach Polski.. Udostępnij.. Łącznie można uzyskać maksymalnie 17 punktów.Tagi: atak na posła bogdaniec krzyżacy danusia krzyżacy de fourcy krzyżacy jurand krzyżacy krzyżacy krzyżacy jagienka krzyżacy jagienka zych krzyżacy polowanie na żubra krzyżacy ślubowanie krzyżacy test maćko z bogdańca pojedynek zbyszka z rotgierem pytania i odpowiedzi do krzyżaków pytania krzyżacy zbyszko zbyszko niedźwiedźJakie mogą być pytania z krzyżaków na sprawdzianie?. Sprawdź się » krzyżacy Test z "Krzyżaków" Sienkiewicza.. 6.Czym handlował Sanderaz?. Jak brzmiało zawołanie bojowe maćka i Zbyszka z Bogdańca ?. 7Plik krzyżacy test 50 pytan z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika mariusz11119 • folder test z krzyżaków • Data dodania: 16 kwi 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik pytania z krzyzakow na sprawdzian.pdf na koncie użytkownika rdw0419 • Data dodania: 30 kwi 2015Zobacz 14 odpowiedzi na pytanie: Krzyżacy;p sprawdzian;] 1..

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.

Odpowiedz na podane pytania.Romeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia.. Skomentuj.. Polowania, nakrywanie skazanca nałęczką, wiara w odpusty i relikwie, pojedynki, pasowanie na rycerza, ślubowanie damie serca, przesyłanie nagich mieczy .Zbyszko przebywał od 12 roku życia na wyprawach 44.. Zabili jego żonę Mam nadzieję , że ocenicie pracę dobrze siedziałem nad książką i myślałem z góry dzięki.Krzyżacy Henryka Sienkiewicza Kto jest autorem powieści Krzyżacy i co o nim wiesz.. Cztan z Rogowa i Wilk z Brzozowej.. Wymień imiona i nazwiska przynajmniej 3 Krzyżaków.. W którym roku utworzono North Atlantic Treaty Organization (NATO) ?. 4.Jaka jest dokładna data BITWY POD GRUNWALDEM?. Jak bowiem można zapamiętać informacje z kilkuset stron?. Elżbieta Bonifacja.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Lista pytań Sprawdzian z historii klasa 6 dział ;PRL Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Który z Radziwiłłów nastawał w Potopie na cnotę Oleńki?. W związku z tym zwracam się do Was moi drodzy Golowicze prośbą o to, abyście odpowiedzieli mi na kilka pytań: 1.. Kiełbasa,Wino 46. z Krzyżaków i unas było:-kto był tatą Jagienki?-gdzie mieszkali Maćko i Zbyszko?-jak na imie ma giermek zbyszka?Wiecie może jakie są pytania na sprawdzianie z Krzyżaków - rozwiązanie zadaniaPytania jak na sprawdzianie, gotowe testy i streszczenia..

Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką są Krzyżacy.

Pytanie 8.. Fryzów 47.. Falko de Dorche 45.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdź swoją wiedzę na temat książki ,,Krzyżacy" Alice_Gabrielle7 5 lat temu.. Ułóż prawdziwe imiona YouTuberów!. Te na których ucznia łatwo przyłapać.. Podajcie przykłady.Moze też jakie wy mieliście.. A. Janusz B. Bogusław.. ja dzisiaj miałam spr.. Z okazji 25-lecia pracy twórczej Sienkiewicz otrzymał w darze od Narodu majątek ziemski.. Dwa nagie miecze 50.. Wyjaśnij, na czym polegały średniowieczne obyczaje: a) ślubowanie b) rzucenie rękawicy c) pasowanie na rycerza d) list żelazny e) wici f) nakrycie nałęczką głowy rycerza.. Do testu wybrałem „Oddział chorych na raka" A .. Jednym wychodzi ten sprawdzian na zdrowie, a innym nie.. To Henryk Sienkiewicz (pseudonim Litwos), jeden z czołowych i najpopularniejszych polskich pisarzy pozytywistycznych, autor głośnych powieści historycznych, między innymi Trylogii (Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski) i Quo vadis.W 1905 roku został noblistą.Pytania, na które lubią zadawać nauczyciele.. z języka polskiego oraz z historii powszechnej i rosyjskiej Runda 2 Pytanie 7.. Sprawdzian z "Krzyżaków".. Niektórzy zapewniają mnie, że przeczytali, ale nie zapamiętali.. Słuchajcie będę pisać jutro taką kartkówkę na samym początku z lektury (krzyżaków) może ktoś z was ma podobnie pamięta albo chociaż kojarzy jakiego typu są pytania a jak się da to nawet pytania Jakbyście mogli to podajcie również pytania z odpowiedziami .Na pomoc Hodonowi pospieszył mój ojciec, graf Zygfryd..

Odpowiedz na pytania dotyczące fabuły i bohaterów Krzyżaków Zawiera 35 pytań.

Czy znasz pytanie na tę odpowiedź?. Rozwiązując test musisz odpowiedzieć na 24 pytania o różnym poziomie trudności.Test wiedzy z „Krzyżaków".. Gdzie i kiedy sienkiewicz drukował Krzyżaków?. 14.Problematyka Związek powieści z realiami dziewiętnastowiecznej polityki pruskiej.. Pan_Jezus 4 lata temu.. Wymień przynajmniej 4 postacie historyczne z powieści.. A. Oblęgorek B. Wola Okrzejska Pytanie 9.11.. Krzyżaków pisał Sienkiewicz w latach 1897-1900, początkowo powieść ta ukazywała się w odcinkach w „Tygodniku Ilustrowanym", dopiero później ukazało się wydanie książkowe.. - jak ktoś napisze że ,, NIE WIEM '' to dostanie 2 łapki w dół z innych kont , ; P Zgłoś nadużycieB.. 7.Jaki zwierz poturbował Zbyszka .W pytaniach 1- 13 po 1 punkcie za każdą prawidłową odpowiedź + 4 p za prawidłową odpowiedź na pyt.. autor: klabuda popularnosc: 791 zdawalność: 89.13 % kategoria: Język polski.. 1952Zgłoś błąd W którym roku wystąpiono przeciwko władzy ludowej w Poznaniu .Robię uczniom zapowiadane kartkówki ze znajomości lektur.. Sługę - Czecha Hlawę i futro z wilków..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt