Sprawdzian o czasownikach
czas przeszły - czasownik mówi o tym, co już się zdarzyło, np. czytałem, bawiłem się, zjadłem czas teraźniejszy - czasownik mówi o tym, co właśnie się dzieje, np. czytam, bawię się, jem czas przyszły - czasownik mówi o tym, co dopiero się wydarzy, np. przeczytam, pobawię się, zjem Czasownik może występować w dwóch formach:Rzeczowniki i czasowniki - Rzeczowniki przymiotniki i czasowniki - Rozdziel czasowniki i rzeczowniki - Rzeczowniki i czasowniki - Rzeczowniki i czasownikiPlik Czasownik sprawdzian kl.6.doc na koncie użytkownika tofikraszek • folder j. polski Klasa 6 • Data dodania: 28 mar 20126 Sprawdzian w klasie VI.. Widzowie klaskali, a dzieci śmiały si ę gło śno.. Zapisz je z małej litery.. Miejscowa ludność chętnie odpoczywa przy herbacie.. Tomaska 3 lata temu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. - Potrafisz określić czasy czasowników.2.Wypisz ze zdań czasowniki w formie osobowej i nieosobowej: Dokonano czegoś niezwykłego.. Uzupełnij brakujące pola nie zmieniając osoby!. Z tekstu wynika, że jego autorka miała na celu przede wszystkim przedstawienie A. raportu o stanie badań prowadzonych w strefie podbiegunowej.Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka wokół nas dla klas 6, 7.. Spotykał się on z kolegami na Placu Broni.. d) Czy miałbyś ochotę iść na lody?. Tubylcy parzą herbatę w ogromnych kotłach..

Czasownik - sprawdzian dla klas 5.

- pisanie, napisać, przepisał, nie, miłość, ma, zapisz, wieźć, strzec, zapis.Ile wiesz o czasowniku?. Plac był oddzielony od ulicy płotem, po prawej i po lewej .3.. Wiosna, wiosna jest już wokoło!. Język polski.. (………………….……………………………………….). Marek poszedł na pocztę.. W nawiasach określ ich osobę, liczbę, czas i tryb.. ilość materiałów: 4 Liczby 4.. !Podane czasowniki odmień w trybie orzekającym, rozkazującym, przypuszczającym.. UWAGA!. e) Michał pójdzie z nami do kina.Sprawdzian wiadomości o czasowniku w klasie VI, wariant B 1.W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.. b) Cieszę się, że jadę na wakacje.. Wiele jej gatunków pochodzi z tego kraju.Sprawdziany zintegrowane dla klas I-III Sprawdzian zintegrowany dla klasy I- semestr I Imię i nazwisko ucznia _____ klasa_____ 1.. Test nie jest trudny,jednak pomoże ci nauczyć się na test lub kartkówkę.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Był to niski, jasnowłosy chłopiec.. Czasowniki odmieniają się przez: 1.. Zwierz ęta wyst ępowały w cyrku.. Marzę o wakacjach.. Basia i Ola dostały nowe sanki.. Podziel wyrazy na sylaby:W podanym tekście podkreśl rzeczowniki na czerwono , czasowniki na zielono, przymiotniki na żółto.. Udostępnij.. Podaj jeden przykład takiej strony.. czynna|bierna|zwrotnaZgłoś błąd W zdaniu: Przemek skaleczył się występuje strona: zwrotnaZgłoś błąd Mateusz jest fajny.Test: Czasownik klasa 4 Opis testu: Określ osobę,liczbę,czas,rodzaj i formę..

Tryby OsobyCzasownik - sprawdzian w klasie szóstej.

Przeczytaj dokładnie poniższy tekst.. prowadzić,PRZE pisać PRZE pójść, NIE latać, .Serwis 45minut.pl został stworzony z myślą o nauczycielach.Odmiana czasownika przez czasy.. Podkreśl samogłoski w wyrazie: zgadywanki 3.. Podkre śl czasowniki w liczbie pojedynczej.. a) Mama kupiła prezent synowi, który ma urodziny.. Duże wrażenie wywarła na mnie historia Nemeczka.. Skomentuj.. Przeczytajcie ten tekst .Co już wiesz o czasowniku?. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.Sprawdzian wiadomości o czasowniku - klasa IV.Czasownik - to odmienna część mowy, która nas informuje, o tym, co ktoś (coś) robi (robił, będzie robił) lub co się z kimś (czymś) dzieje (działo, będzie działo).. a może przygotowujesz się do testu z polskiego?. Sprawdziany składają się z dwóch lub czterech stron i są zakończone wskazów-kami dotyczącymi przyznawania punktów.Kartkówki i Sprawdziany (20099) Matura (9300) Nauczanie (34708) Nauczyciele (15137) Nauka w Domu (38880) Oceny (40252) Przedszkole (942) Przybory Szkolne (8451) Studia (23029) .. Podziel podane czasowniki na przechodnie i nieprzechodnie.. W szkole rozbito szybę i nikt nie wiedział kto to zrobił.. Szukaj.. W języku polskim występują strony czasownika.. Z podanych wyrazów wypisz tylko czasowniki osobowe i bezokoliczniki..

Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są dop obrania w formacie PDF.

Wypisz je i okre śl ich rodzaj.. 8 pkt; Przekwitły już krokusy i białe przebiśniegi.. Trawa jest bujna i zielona.. Quiz w Poczekalni.. Wyślij zgłoszenie .Lista pytań Czasownik- klasa 6 Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Lew gło śno ryczał.. Przyleciały do nas ptaki i budują przytulne gniazda.. - Umiesz wskazać czasowniki w tekście.. tryb orzekający tryb rozkazujący tryb przypuszczający szedłem biegnijcie zrobiliłyby 6.4 Zespół Szkół nr 4 w Gdyni Halina Majer nauczyciel języka polskiego SPRAWDZIAN GRAMATYCZNY Z CZASOWNIKA DLA GIMNAZJUM (formy, strony, poprawne używanie czasowników) Wersja B 1.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Tomek ma nowe narty.. Dokończ poniższe zdanie - wybierz odpowiedź spośród podanych.. - Leżeć i marzyć.. Zbiór zadań Zadanie 2. c) Idź do domu i posprzątaj.. NACOBEZU: - Potrafisz powiedzieć co to są czasowniki i na jakie pytania odpowiadają.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Czasy 3.. Ze zdań z czasownikami nieprzechodnimi dowiesz się, jak parzy się herbatę w Indiach.. Zdania te utworzą tekst o sposobie parzenia herbaty w Tybecie.. Okre śl formy czasownika: czasownik osoba liczba .4) Czasownik odmienia się przez: a) osoby b) przypadki c) liczby d) czasy e) rodzaje 5) Czasowniki mogą występować w czasie: a) tylko teraźniejszym b) tylko w przeszłym c) w przeszłym, teraźniejszym, przyszłym 6) Czasowniki w l. pojedynczej odmieniają się przez rodzaj: a) męski, żeński,nijaki b) męskoosobowy c) niemęskoosobowy 7 .Podkreśl zdania z czasownikami przechodnimi..

Czasowniki osobowe Czasowniki nieosobowe 3.Określ podane czasowniki: czasownik osoba liczba rodzaj czas trybUwagi o realizacji Każdy sprawdzian przeznaczony jest do realizacji po opracowaniu konkretnego bloku tematycznego.

Ostatnio przeczytałem książkę, która mi się bardzo podobała.. W podanych zdaniach podkreśl czasowniki, określ ich liczbę, osobę, rodzaj, czas, tryb.. Tam, gdzie nie jest to możliwe postaw kreskę.. Sprawdź swoją wiedzę!. Osoby 2.. Dzieci ulepiły bałwana.. (…………………………………………………………………….). Rozmawialiśmy o waszych problemach.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt