Sprawdzian z cytatów pan tadeusz
We dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie .1. Podaj przyczyny powstania epopei Pan Tadeusz.. Z góry dzięki.. Jakie hasło dał Podkomorzy.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Inne tryby testu.. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki .. Pytania dotyczące lektury pan Tadeusz.. Co oznacza tytułowy zajazd?. Czy ktoś posiada karty pracy z "Pana Tadeusza", w której są m.in. cytaty i trzeba napisać, kto co powiedział itd.z dekretem w ręku i w towarzystwie woźnego, zdobywali (często nie bez rozlewu krwi) dobra przysądzone żału ącemu, które woźny legalnie tradował lub w poses ą oddawał.. Oczywiście nie opublikuję ich, ponieważ naruszyłabym prawa autorskie, chcę jednak zwrócić Waszą uwagę na 3, które pomogły nam w pracy:cytaty z książki "Pan Tadeusz" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Bo serce nie jest sługa, nie zna, co to pany, I nie da się przemocą okuwać w kajdany.. Skomentuj.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Pan Tadeusz i cytaty.. Napisz, z jakimi sytuacjami z akcji utworu kojarzysz przytoczone fragmenty.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Wybór cytatów ze słynnej epopei Adama Mickiewicza - Pan Tadeusz Pan Tadeusz - cytaty, Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - streszczenie, opracowanie..

Pytania z lektury Pan tadeusz.

:) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga Pierwsza.. Udostępnij.. 125 osób to lubi .. Pan Tadeusz - Sprawdzian z lektury (część pierwsza).1) podopieczna telimeny a) zosia b) sad c) kawaler d) wojski 2) z jego cÓrkĄ chciano wyswataĆ tadeusza a) kluczyk b) chŁodziec c) podkomorzy d) gŁÓg 3) tak hrabia zobaczyŁ zosiĘ - ogrodniczkĘ a) wojski b) hrabia c) niedŻwiedŻ d) sad 4) zachwycaŁ siĘ ogrodniczkĄ a) hrabia b) Łowy c) telimena d) niezabudka 5) hrabia myŚlaŁ, Że to roŻek amaltei a) wŁochy b) kawaler c .Pan Tadeusz test wiedzy.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Poniżej znajdują się cytaty z Pana Tadeusza.. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą .. Historia szlachecka we dwunastu księgach wierszem Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwę.. Udało Ci się odpowiedzieć na więcej niż połowę pytań!. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury szkolnej Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Wielu nauczycieli poszukuje odpowiedzi na pytanie - sprawdziany z polskiego dla uczniów szkoły podstawowej jakich błędów unikać przy ich .Jest to test sprawdzający znajomość lektury „Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99..

W nastepnym tygodniu mam sprawdzian z cytatów z Pana Tadeusza.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Hrabia i Tadeusz podczas polowania zostali zaatakowani przez.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszTwój wynik: 16/30Całkiem dobrze - czwórka!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Quiz w Poczekalni.. Mickiewicz, opisując mieszkańców Soplicowa, wiedział, że już kilka lat później ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej: upadną nadzieje związane z Napoleonem, większość patriotów będzie musiała emigrować, sporo majątków szlacheckich popadnie w ruinę, a .Sprawdzian z pana tadeusza.. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Jakbyście mogli to podrzućcie mi ważne cytaty wraz z podpisem kto mówi i w jakiej księdze.. Otóż jest to nielegalny.. 10 grudnia, 2020 Sprawdzian net Sprawdziany z polskiego dla uczniów szkoły podstawowej.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Mylony przez niektórych ze zjazdem?. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie..

„pan tadeusz" - epopeja narodowa Polecam również testy, które wykorzystałam do pracy z dziećmi.

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. Cytaty z Pana Tadeusza.. Streszczenie lektury, InterpretacjaPlik TEST ZNAJOMOŚCI „PANA TADEUSZA".pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Pan Tadeusz • Data dodania: 30 paź 2011.. Dobry wynik, ale jeśli na sprawdzianie chcesz dostać 5, to spróbuj sobie nieco powtórzyć fakty związane z lekturą.Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, .. Wyślij zgłoszenie .x.. test do lektury Pan Tadeusz.. Dodaj do ulubionych .Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Panem Tadeuszem" Adama Mickiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Panem Tadeuszem" Adama Mickiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012"PAN TADEUSZ" - SPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY.. Więcej Dodał/a: TheAmmannka .. Zoska454 2 lata temu.. ponieważ podczas napadu Moskali na zamek Horeszki, Jacek Soplica zabił Stolnika Horeszkę .Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..

Historię zamku Horeszków Hrabiemu opowiada.Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.

Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz więcej.. .Lektura Pan Tadeusz Adam Mickiewicz, interpretacja lektury, test wiedzy.. Każdą z nich krótko opisz.Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. (0 - 3) .Pan Tadeusz to pożegnanie z przemijającym światem szlacheckim.. Tylko 1 osoba na 10 bezłędnie rozwiązała test z Pana Tadeusza.. Podaj przykłady trzech koncertów opisanych w „Panu Tadeuszu".. Taka egzekuc a zbro na dekretu nazywała się zajazdem.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Pytania zawarte w teście.Pan Tadeusz - test z treści.. Napisano 24-11-2006 23:40, przez ochrym.. Opis testu.. pytanie: odpowiedź: powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Napisz również, jak nazywamy zespół warunków i przyczyn, które się złożyły na powstanie utworu.. Jakich błędów unikać przy ich opracowywaniu?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt