Sprawdzian z antyku wersja a
(6) Każde z poniższych zdań oznacz literą P, jeśli zdanie .Sprawdzian z antyku Podobne tematy.. b.Download Ps Antyk Sprawdzian Wersja A Comments.. Umożliwiło ono utrwalanie myśli oraz przekazywanie ich w czasie i przestrzeni.I.. O co zapyta polonista w liceum na rozpoznawczej kartkówce?. Prosty test wiedzy historycznej.. konkretny czas historyczny.. U podstaw kultury europejskiej legły cywilizacje położone na Bliskim Wschodzie i w basenie Morza Śródziemnego.Przełomem w rozwoju ludzkości, wyznaczającym początki epoki starożytnej, było wynalezienie pisma.. Zadanie 2. a) święty Jan; b) święty Antoni; c) święty Paweł; d) święty Piotr.. Inna nazwa to średniowiecze.. Za początek antyku (inaczej starożytności) przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e., najczęściej rok 476, czyli datę upadku cesarstwa Zachodniorzymskiego.• dotknęło go jakieś zło z ręki innych ludzi, wrogów, • jest cierpliwy, modli się i czeka na reakcję Boga.. Wpisz nazwę książki z której potrzebujesz sprawdzianu: Na naszej stronie znajdziesz książki nauczyciela z wielu wydawnictw szkolnych.. (PP)Sprawdzian z antyku − wersja A, plik: sprawdzian-z-antyku-wersja-a.doc (application/msword) Ponad słowamiPonad Słowami 1.1 Sprawdzian z antyku by julciasrulcia in Types > School Work.. Zakres materiału: starożytny Egipt, Rzym, Grecja.Plik sprawdzian wiadomosci z antyku wersja a.pdf na koncie użytkownika kalskittles • Data dodania: 31 mar 2017..

Sprawdzian z antyku grupa B 1.

poleca79% Język polski .. Skomentuj.. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odwaznych wojownikach.. (1 punkt) Która z poniższych nazw nie jest nazwą przekładu Biblii?. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odważnych wojownikach.. Sprawdziany24.pl to największa w sieci darmowa baza w której znajdziesz sprawdziany, testy, książki nauczyciela i odpowiedzi do nich.. Biocenoza Ekologia gimnazjum konstytucja mit nauka oszustwo ściąga Ściąganie sprawdzian.. Saga rodowa to biblijny odpowiednik eposu.. Którą z dat uważa się za umowny koniec antyku?. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. a) Wulgata; b) Septuaginta; c) Psałterz; d) Biblia Tysiąclecia.. Przyciskając "Zapisuję się", akceptujesz naszą politykę prywatności.. Epoka, w której najbardziej dynamicznie rozwinęła się kultura pisma.. Udostępnij.. Pierwszym epikiem, żył w VIII wieku przed naszą erą, był pieśniarzem (aojdem), stworzył dwa wielkie eposy: Iliadę i Odyseję.Od niego zaczyna się właściwie historia literatury naszego kręgu kulturowego.Dziś lekkie powtórzenie Epoki Antyk, w materiale pomijam nurty filozoficzne oraz mitologie antycznej Grecji.. Którą z dat uważa się za umowny koniec antyku?. b) adresat liryczny (4 pkt): • jest nim Bóg, do którego podmiot liryczny zwraca się z modlitwą błagalną, • Bóg jest sprawiedliwy, • Bóg oczekuje prawości („Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość"),- Tales z Miletu (żył w VII wieku p.n.e., był jednym z jońskich filozofów przyrody, za prasubstancję, z której powstało życie, uznawał wodę) - Pitagoras (żył w VI wieku p.n.e., matematyk, uznawał świat za matematyczną doskonałość, twierdził, że człowiek ma dwoistą naturę, jest złożony z duszy i ciała)Sprawdzian z antyku wersja b. 6 października 2020 05:03 Zaawansowane (PP) Wskaż właściwe: zerwanie z zasadą decorum, wysoki styl języka, występowanie .Mianem tym określa się kulturę, która, co prawda, wzorowała się na normach greckich, łączyła je jednak z elementami kultur podbitych terytoriów..

Kartkówka z antyku.

Z niej także wyrasta nasza kultura i sztuka, dla której przez wiele wieków była główną inspiracją i pozostała nią do dzisiaj.. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. Antyk to.. Biblia nie jest wyłącznie księgą świętą dla .Co powinieneś pamiętać z gimnazjum?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Dział 3 "Odrodzenie Państwa Polskiego" Proszę ,naj 2014-12-11 15:30:20 "Wczoraj i Dziś" sprawdzian klasa 4 dział 3!. Spokojnie materiały na ten temat również się poj.Miał ktoś sprawdzian z historii klasa 6 książka" Wczoraj i dziś " .. Informacje ogólne Nazwa antyk pochodzi od łacińskiego słowa antiquus i oznacza dawny.. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. Europejska cywilizacja antyczna czerpaa z dorobku starszych kultur Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Ile zapamiętałeś z historii?. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wyślij zgłoszenie .Sprawdzian wiadomosci z antyku (klasa I LO - poziom podstawowy i rozszerzony, wersja A) Sprawdzian wiadomosci z antyku - wersja A 1.. Antyk to: a.. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r ne 2.Podaj znaczenie słowa antyk: (PP) a) b) 3.Wskaż źródła kultury europejskiej: (PP) a) b) 4.. Quiz w Poczekalni.. Uzupenij zdania.. Na niej opiera się system wartości całego świata chrześcijańskiego.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Trafiłeś w dobre miejsce!.

Sprawdzian wiadomości z antyku - wersja A 1.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdziany - I klasa.Biblia, obok kultury antyku, jest jednym z najważniejszych źródeł naszej kultury.. [email protected] .SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU.. Zadanie 3.. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r neWybierz test z.I LO - Sprawdzian - Biblia i antyk Imię i nazwisko: Zadanie 1.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.. Jest to epicka opowieść opisująca dzieje jednego, na ogół szlacheckiego i zasłużonego rodu.Klucz do sprawdzianu z antyku Nr zadani a Odpowiedź wersja A Odpowiedź wersja B 1.. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r ne 2.Podaj znaczenie słowa antyk: (PP) a) b) 3.Wskaż źródła kultury europejskiej: (PP) a) b) 4..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt