Sprawdzian quo vadis 2 gimnazjum
Test zawiera 15 pytań dotyczących obowiązkowej lektury na maturze.. Zawiera nieodpowiednie treści?. a) Adam Mickiewicz b) Aleksandro Fredro c) Henryk Sienkiewicz d) Józef Piłsudski 2) Jakim gatunkiem literackim jest ,, Quo Vadis " ?. Jesteś w pozytywizmie.. Skomentuj.. Rozwiąż test!1.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.. Kiedy rozgrywa się akcja powieści - jaka epoka?. • 2 miesiące temuTest poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. W czym kompała się żona Nerona.. Wymień trzy postacie historyczne.. Quiz w Poczekalni.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Wyślij zgłoszenie .W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. kto napisał Quo Vadis 2.. Test składa się z 28 pytań.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 6.Kogo mozna okreslić stwierdzeniem - król pochlebców?. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!.

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Sprawdzian Gimnazjum Matematyka 2 Operon "Potęgi" Sprawdzian Liceum Ciekawi Świata WOS "Obrona praw .. zgóry dziekuje.Sprawdziany do nowej podstawy programowej podręcznika „Odkrywamy na nowo" Operon WOS zakres podstawowy.W pliku znajdują się aktualne testy.Sprawdziany do takich działów jak: Młody obywatel w urzędzie, Prawo i sądy, Bezpieczeństwo, Edukacja i .Quo vadis.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Quo vadis - test wiedzy.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Najwyższy czas, by zaplanować pracę i systematycznie powtarzać materiał.. Co oznacza Quo Vadis?. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Skomentuj.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Proszę o pomoc 1.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

#henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjum.

Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Udostępnij.. Najpierw była publikowana w odcinkach w warszawskiej Gazecie Polskiej (lata 1895 - 96) i, z minimalnym opóźnieniem w stosunku do Gazety, także w krakowskim dzienniku Czas i Dzienniku Poznańskim.Wkrótce powieść została wydana w formie druku zwartego - jej premiera miała miejsce w Krakowie, w 1896 roku.Henryk Sienkiewicz - "Quo Vadis" Test - sprawdzian weryfikujący wiedzę na temat lektury ukazującej starożytny Rzym pt. „Quo vadis" Sienkiewicza.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Udostępnij.. Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 2 rozwiązania: autor: Sandrans 22.4.2010 (21:59) Opisz Ligie z Qvo Vadis help Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: wiciu9 24.5.2010 (22:21) Na podstawie Quo vadis odpowiedz na pytania.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Wymienic postacie historyczne 8.Plik sprawdzian quo vadis 1 gimnazjum.pdf na koncie użytkownika nickreitz1996 • Data dodania: 30 mar 2017Plik Quo Vadis.doc na koncie użytkownika nelunia2222 • folder podręczniki szkoła z gimnazjum testy sprawdziany • Data dodania: 6 gru 2011Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?.

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z j. polskiego.Podczas czytania „Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. W czasie panowania jakiego cesarza rozgrywa sie akcja?. Test składa się z 12 pytań.. #marktwain #przygodytomkasawyera #lektury # .1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Jak zginął św. Piotr a jak św. .Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz .. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Quo Vadis, pytania.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .1) Kto był autorem i napisał,, Quo Vadis " ?.

Pobierz (docx, 14,6 KB)Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.

Test: Przygody Tomka Sawyera - test znajomości lektury Sprawdzian znajomości lektury "Przygody Tomka Sawyera" autorstwa Marka Twaina.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis - test.. Powieść z czasów Nerona - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test!Prawo polityczne.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Powieść Quo Vadis była drukowana w odcinkach dwóch czasopism, szybko rozeszła się po całym świecie.Quo vadis: Powieść z … Czytaj więcejJęzyk polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. a) Dramat b) Powieść historyczna c) Przygodowa d) Kryminał 3) Podaj czas i miejsce akcji utworu.Lektura w epoce..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt