Szczegółowy sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy
Lepiej się nie przyznawaj i zrób powtórkę z historiiW pustyni i w puszczy - test wiedzy.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraa) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Lista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. W pustyni i w puszczy - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury W pustyni i w puszczy.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Skąd porywacze idąc przez pustynię brali żywność i wodę?. Rozwiąż test.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Inne tryby testu.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?.

test znajomości lektury W Pustyni i W Puszczy?

2011-12-11 18:00:36; pomożesz mi to rozwiązać ?. 6.Jakie dwa śmiertelne niebezpieczeństwa .Problematyka.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Jak nazywali się główni bohaterowie?Co powinnam wiedzieć z W pustyni i w Puszczy?. Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTest z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. 2010 .-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Pytania z lektury "W pustyni i w puszczy" 1.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz..

Rozwiąż test!Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?

Zdobyłeś w tym quizie mniej niż 6/15?. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Życzę miłego rozwiązywania.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Pytania zawarte w teście.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Kim .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiera 16 pytań.. 2011-11-16 17:52:56; W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góryW pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenieOpracowanie: Muzyka w tle: Ukulele by Bensound ( na .dorotkar / LEKTURY / SPRAWDZIANY / W PUSTYNI I W PUSZCZY / W PUSTYNI I W PUSZCZY - pytania.doc Download: W PUSTYNI I W PUSZCZY - pytania.doc.. 3.Jakie miejsce nazwano Krakowem?. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako• W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanie • Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" • Główne wątki literackie „W pustyni i w puszczy" • Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy" • Spotkanie ze słoniem - opis przygodyBohaterowie „W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego..

W pustynii i w puszczy.

2012-03-07 14:11:15; Potrzebuje planu wydarzeń,,W pustyni i w puszczy '' 2012-02-29 17:18:51; Pyatanie dotyczy lektury,, W pustyni i w puszczy '' 2011-04-17 14:00:38Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli.. W jakim celu to zrobiono?. Ja również bardzo dziękuję :) cynia2012 .W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .9.. Rozwiąż test!Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt.. Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.1) Co najbardziej lubiał Staś?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. a) polowania b) przebywanie z Nel c) książki przygodowe d) grać w Minecraft 2) Kto jest autorem lektury?. 2.W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

4.Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie 5.Podaj trzy fakty, które miały miejsce na górze Lindego?. Skomentuj.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Czym była fatamorgana ?. Udostępnij.. 5.0 / 5 (1 głos) Komentarze: aussii napisano 4.10.2016 12:28. zgłoś do usunięcia.. Mirusinda 4 lata temu.. Sprawdź, ile pamiętasz!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt