Sprawdzian z lektury mały książę
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. Silnego podmuchu wiatru.. Udostępnij.. Kim jest narrator utworu.. Dlaczego zainteresował się tym właśnie pędem?. Książka „Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.Sprawdzian z lektury Mały Książę.. Pilot oczekuje dnia, w którym Mały Książę zdecyduje się ponownie odwiedzić Ziemię.Mały Książę od początku z zainteresowaniem śledził, jak kwiat się rozwijał.. Skomentuj.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. ostrzegł przed myśliwymi.. Żmija zgadza się.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. b) większej od Ziemi.. zapolował z nim na kury.. Mały Książę zrozumiał, że dla niego Róża była jedyna i postanowił do niej wrócić..

Sprawdzian ze znajomości lektury „Mały Książę".

Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawaćJesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Mały książę - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuTest Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.. Szukaj.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. 272 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Mężczyzna również wraca do domu, ale przygoda na pustyni na zawsze pozostaje w jego pamięci..

Sprawdź, co pamiętasz z lektury8.

Udostępnij.. Chce zdobyć doświadczenie, sprawdzić wartość przyjaźni, uświadomić sobie odpowiedzialność za oswojenie Róży.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. Inne tryby testu.. Statkowi kosmicznemu.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Pytania zawarte w teście.. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. Bo był on niepodobny do innych.. pokłócił się z lotnikiem.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Pomoże ktoś?. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Lektury 5 lat temu.. wcale nie chciał wracać.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Kochają go miliony.. Fantastyczny pomocnik (podręcznik, s.Wybierz test z rozdziału Mały książę lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Mały Książę żegna się z pilotem i wraca do siebie akurat wtedy, gdy lotnikowi udaje się zreperować samolot..

Rozwiąż test!Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1. c) o małych rozmiarach.

TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety.3.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPlik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Szukaj.. 2010-03-02 19:34:57 " Mały Książę ".. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Czuł się odpowiedzialny za różę.. Na planetę B-612 Mały Książę .Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Mały Książę czuł, że z takiego niezwykłego pędu rozkwitnie coś pięknego.. Pokłócił się z lotnikiem.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Mały Książę prosi żmiję o ukąszenie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go..

Pytania są szczegółowe.Temat: Test ze znajomości lektury „Mały Książę".

Bo bał się żmii.. Zrób test i się przekonaj!. b .Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.lektury "Mały Książę"?. Mały Książę… umiera albo wraca na B-612.test szczegółowy z małego księcia.. Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. c) wodę.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Bohater sam odczuwa potrzebę poznania, kieruje nim .Jak myślicie jakie mogą byc pytania na sprawdzianie z lektury " Mały KSiążę "?. Wynika to z poznawczej postawy Małego Księcia, który zadaje mnóstwo pytań, nigdy ich nie porzuca i uważnie słucha innych.. Rozwiąż test.. 2011-11-23 17:57:32JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci.. Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt