Sprawdzian z anaruka chłopca z grenlandii
Czesław.. ze zrozumieniem; Czytanie ze zrozumieniem - Co zjadł Anaruk?. Narrator, podróżnik, zaprzyjaźnił się z nim i opowiada czytelnikom, jak żyje dziecko w nieprzyjaznym ludziom, mroźnym świecie.Ilustracja z książki "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" / Źródło: Archiwum Agaty Lubowickiej Chłopiec z filmowego plakatu Zdjęcie uśmiechniętego Anaruka, jakie znamy, po raz pierwszy .Jaka jest metryczka lektury " anaruk chłopiec z grenlandii"?. Słuchali go nie tylko rówieśnicy, ale i starsi chłopcy.. Co robią Eskimosi w razie zaistniałej sprzeczki?Test znajomości lektury klasy III "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", może być również wykorzystany jako dodatkowa karta pracy do tej lektury.. Autorem książki jest Czesław Centkiewicz.. Pamiętasz istotne fakty.. Pobierz (doc, 26,0 KB) Komentarze.. Grenlandia to wyspa: a) mająca powierzchnię taką samą jak Polska; pokryta pustynnym piaskiem b) trochę mniejsza od Polski; bogata w egzotyczne rośliny c) prawie siedem razy większa od Polski; skuta lodem i pokryta śniegiem 2.. Anaruk miał dwanaście lat był jednak tak silny, zręczny i odważny, że ojciec jego, Tugto, często zabierał syna ze sobą na polowanie.Lektura ,,Anaruk chłopiec z Grenlandii" Kto mi napisze całą książke Anaruka chłopca z Grenlandii ?. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp..

Są rzeczy, które też możesz otagować Test z lektury anaruk chlopiec z grenlandii?

11-6 punktów - Starasz się, ale słabo pamiętasz treść lektury.. W ten sposób tworzy on z myśliwym jedną wodoszczelną całość.. Bibliografia Pozycje książkowe:1.. Anaruk chłopiec z Grenlandii - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci oraz szczegółowy plan wydarzeń.. Chłopiec chętnie spędzał czas z mężczyzną dowiadując się od niego wielu ciekawych rzeczy.. Zwierzę, które widnieje w herbie Grenlandii to a) foka b) renifer c) niedźwiedź KONIEC 50.. 2010-11-28 17:24:08 Opisz siebie w paru zdaniach 2014-04-08 09:28:1712.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Anaruk, chłopiec z Grenlandii Czesława Centkiewicza znajdziecie na streszczenia.pl.Podobne tematy: • Anaruk, chłopiec z Grenlandii - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Przygody Anaruka - opis wybranej przygody Anaruka • Alina i Czesław Centkiewiczowie - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Zaczarowana zagroda - streszczenie, plan wydarzeń • Oto jest Kasia - streszczenie, plan wydarzeń"Anaruk, chłopiec z Grenlandii" to lektura sugerowana dla klasy 3..

Polecam przeczytanie jej ponownie.Anaruk chłopiec z Grenlandii - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Anaruka, chłopca z Grenlandii.

2012-02-14 12:51:43 Lektura ,, Anaruk chłopiec z Grenlandii" 2013-02-16 11:45:30 Postacie z lektury Fredrego "Zemsta".Plik test z anaruka.odt na koncie użytkownika Kalbien • folder lektury • Data dodania: 8 gru 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ulubieńcem Anaruka i niezwykłym przyjacielem był pewien polarnik.. // odp.Streszczenie krótkie.. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III AUTOR LEKTURY: Czesław Centkiewicz Cel: Sprawdzenie dokładności czytania lektury i umiejętności korzystania z informacji zawartej w lekturze przed przystąpieniem do jej omawiania.. Załóż własny blog!Opis Anaruka.. Na wyprawę Eskimos ubiera się-w specjalny skórzany kaftan, związany wokół kostek na rękach, pod brodą i dookoła otworu kajaka.. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III 21-17 punktów - Wspaniale znasz treść lektury.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2013-02-16 11:52:37Anaruk, chłopiec z Grenlandii - streszczenie utworu Czesława Centkiewicza.. Anaruk to dwunastoletni eskimoski chłopiec, główny i tytułowy bohater książki Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii"..

Test można wykorzystać na różne sposoby:Anaruk chłopiec z Grenlandii - test znajomości lektury Test znajomości lektury Anaruka, chłopca z Grenlandii.

Jak miał na imię ojciec Anaruka?. Powieść Anaruk, chłopiec z Grenlandii opowiada o życiu dwunastoletniego Eskimosa Anaruka, który wraz z rodziną mieszka na Grenlandii.. Nawet psy chętnie poddawały się jego rozkazom.. Centkiewicz Cz., Anaruk, chłopiec z Grenlandii, KAW, Białystok 19932.. Gdy polarnik zdecydował się odpłynąć chłopiec zasmucił się, jednak jako dzielny młody mężczyzna zniósł godnie rozstanie.Anaruk, Chłopiec z Grenlandii - Czesław CentkiewiczStary Wujek - wiadomości z lektury anaruk chłopiec z grenlandii.pdf (21 KB) Pobierz.. tam bardzo dlugo.Powtorz najwazniejsze wiadomosci i przygotuj sie na .Serwis 45minut.pl został stworzony z myślą o nauczycielach.. 16-12 punktów - Dobrze znasz treść lektury.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Czy uważnie czytałem/czytałam lekturę pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii?". Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z .Anaruk chłopiec z Grenlandii - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Anaruka, chłopca z Grenlandii.. Dzień polarny trwa a) 12 godz. b) 24 godz.13.. wera222, 2009-02-03 ok Podgląd treści.. Chłopiec mieszkał z rodzicami na Grenlandii, niedaleko małej stacji badawczej..

Test sprawdzający znajomość lektury pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Toggle navigation 45minut.plGdzie mogę znależć przygody anaruka chłopca z Grenlandii?

sprawdzian wiadomosci z lektury anaruk chlopiec z .. "Anaruk chlopiec z Grenlandii" - test sprawdzajacy znajomosc lektury dla klasy III 21-17 punktow - Wspaniale znasz tresc lektury.. 2010-02-01 19:03:30 jaką przygodę opisać ?. Jesteś uważnym czytelnikiem.. Rysujemy nóż wyrzeźbiony przez Tugto - Czyt.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Noch mal versuchenPoza tym był pisarzem.. CZESŁAW CENTKIEWICZ ANARUK,, CHŁOPIEC Z GRENLANDIIPierwsze wydanie - rok 1937 3.Niestety, została przez pewnego pana ministra z tego kanonu usunięta.. myśliwym i rybakiem.ANARUK, CHŁOPIEC Z GRENLANDII Poznaliśmy Anaruka oraz zwyczaje Eskimosów z Grenlandii.Anaruk Chłopiec z Grenlandii 4 może wydostać się z niej i tonie.. Rośliny Grenlandii: a) róża karłowata i groszek pachnący b) mak polny .Anaruk, chłopiec z Grenlandii DRAFT..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt