Pytania na sprawdzian z quo vadis
Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.Powieść Sienkiewicza pomaga odpowiedzieć na te trudne pytania.. Jak co roku po zakończeniu egzaminu .Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. 17 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #gimnazjum # .. I poza tym na j***** teście nie będzie abc .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Odpowiedź na wielkie pytanie o .Zadaj pytanie; Baza wiedzy / Język polski / Recenzja.. W teście Quo Vadis znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W kim zakochał się Winicjusz.. Filmy.. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .Sprawdzian wiadomości z „Quo vadis" Grupa 1 1.. Treść Grafika.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Quo Vadis, pytania.. Quiz w Poczekalni.. 4.Sześcioodcinkowy film z roku 1984 oparty na książce Quo vadis był produkcji: 1. chińskiej.. pytanie 1 z 15.. 2. żubr Ziutek z rezerwatu w Pszczynie.. Dzisiaj we wtorek 16 czerwca 2020 roku, pierwszy dzień egzaminów ósmych klas..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Tak, sklep stacjonarny Quo Vadis znajduje się w Rzeszowie, ul. Św. Mikołaja 2, 35-001 Rzeszów.. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Czy prowadzicie sklep stacjonarny?. Na początek .Na listach bestsellerów znajdowały się m.in. Trylogia, czyli Ogniem i mieczem (1883), Potop (1886) i Pan Wołodyjowski (1888), Rodzina Połanieckich (1895), Quo vadis (1896).. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Napisz do nas.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. Wymień trzy postacie historyczne.. W czym kompała się żona Nerona.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. Kto wydał chrześcijan?. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania..

10.Quo vadis - test wiedzy.

Sprawdź się!. Quo vadis okazało się bestsellerem - w krótkim czasie wydano dwa miliony egzemplarzy.. Co narysowała Ligia na piasku ?. 8.Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. poleca 81 % 839 głosów.. Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści „Quo vadis".. 3. włoskiej.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Należy jedynie delikatnie przetrzeć obrazek z kurzu.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Powieść Sienkiewicza wielokrotnie trafiała na ekran i sceny teatrów europejskich.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Wyślij zgłoszenie Onlybooks.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis .. w którym na pewno więcej razy zaznaczysz ,,Tak"!. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis.. Pytanie 4: KIm był petroniusz?Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Kim był dla Winicjusza .. "Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Sprawozdanie z lektury Quo Vadis..

3.Quo vadis opracowanie, streszczenie.

Zawiera nieodpowiednie treści?. (0-1)Plik sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika bdendy • Data dodania: 1 kwi 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Wypracowanie „Rzym był panem świata, ale i wrzodem świata".. Pytanie 2: Gdzie toczy się akcja utworu?. 2. brazylijskiej.. Rozwiąż test!Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Na pierwszy ogień idzie Język Polski.. To nie tylko powieść historyczna z.Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejZ przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. P F Zadanie 2.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Znak chrześcijan.. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: Tel: 535-744-244Egzamin ósmoklasisty czas start.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Pytanie 3: Za czasów jakiego cezara rozgrywa się akcja?. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!.

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Test składa się z 12 pytań.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Rozwiąż test!Test z lektury - Quo Vadis!. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Opisz kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Jakie nosiłbyś imię .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.2.. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Polski laureat nagrody Nobla, Henryk Sienkiewicz, którą dostał za dzieło pt. „Quo vadis", napisał je ze względu na swoje zamiłowanie do historii, a w szczególności do czasów .W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Twoje refleksje po lekturze Quo vadis.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. W czterech zdaniach opisz zachowanie Chilona w czasie igrzysk.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa.. 4. australijskiej.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Plik pytania na sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika harrymascarenas • Data dodania: 3 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt