Sprawdzian z województw i stolic
Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Lista województw i ich stolic (kolejność alfabetyczna):Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Czy ktoś mógłby mi pomóc?. Przejdź do nawigacji Przejdź .. 16 fiszek lenka1Test z Geografii Stolice Europy.. 100 km Kielce, Szczecin, Olsztyn, Rzeszów Na podstawie dostçpnych iródel informacji przyporzqdkuj wymienionym paóstwom nazwy jednostek administracyjnych wyodrçbnionych w tych pafistwach.. Miastem wojewódzkim nazywa się miasto, w którym urzędują wojewoda i marszałek województwa.. To play this quiz, please finish editing it.Sprawdź swoją wiedzę na temat stolic polskich województw.. Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Udostępnij.. Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.. 2021-01-20 11:05:38 Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że każdy ma szansę zmienić swoje życie.Po reformie administracyjnej z 1999 roku istnieje 16 województw.. Spróbuj rozpoznać postacie z ,,Avengers" w postarzonej wersji!.

Test wiedzy o województwach i ich stolicach.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podział terytorialny Polski zmieniał się wielokrotnie, od II wojny światowej reformy miały miejsce w 1946, 1950, 1957 i 1975 oraz obecny trójstopniowy podział administracyjny obowiązujący od 1 stycznia 1999.. Stan na 1 stycznia 2020: .. Z góry bardzo dziękuje.. Jaką nadchodzącą w 2021 roku grą powinieneś się .Sprawdzian z nazw stolic całego świata.. Ten test może zawierać błędy!. Rozwiąż test.. Województwa i ich stolice, ułożone w kolejności alfabetycznej: dolnośląskie - Wrocław.This quiz is incomplete!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Sprawdź swoją wiedzę na ten temat województw i miast, które się w nich znajdują!. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Jak dobrze znasz stolice polskich województw?. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.Podaj nazwy województw oznaczonych na mapie literami A—E.. Wpisz we wlašciwych miejscach na mapie podane nazwy miast wojewódzkich..

Do każdego państwa europejskiego dopisz jego stolicę.

Do zdobycia jest 10 punktów.Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Opis testu: .. Zamień pytania z odpowiedziami Pomiń pytania z błędami (16) Lista pytań Stolice WojewództwZnajomość województw i ich siedzib i stolic - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Pytania zawarte w teście.Test: Stolice Województw.. Rozpocznij quiz .. Są to jednostka samorządu terytorialnego oraz jednostka zasadniczego podziału terytorialnego administracji rządowej.. 66 miast na prawach powiatu - gminy o statusie miasta .Pokaż mapę; Obecny podział administracyjny Polski obowiązuje od 1 stycznia 1999 roku.Od tego czasu Polska ma trójstopniowy podział administracyjny, gdzie 16 województw to jednostki I stopnia (powiaty wraz z miastami na prawach powiatu stanowią jednostki II stopnia, natomiast gminy III stopnia).. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Opis testu.. 15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Inne tryby testu.kabudz napisał(a): 2015-03-22 Super sprawdzian polecam :D rodriguez719 napisał(a): 2014-07-25 skuteczność 100% łatwe histeryczka napisał(a): 2014-02-02 Dobra zabawa, w czasie której można się czegoś nauczyć.Inne mają nazwy bardziej kojarzące się z ich stolicami, czyli łódzkie czy opolskiej..

Od stycznia 1999 roku w Polsce jest 16 województw.

:) 2021-01-11 21:23:05Rozprawka z pana tadeusza?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 2021-01-11 21:44:14; Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.. Użytkownicy zgłosili 16 poprawek w tym zestawie, które oczekują na przejrzenie przez Aleni.. Czy wiesz, jakiego województwa stolicą jest Warszawa, Kraków lub Lublin?Plik kartkowka z wojewodztw i ich stolic.zip na koncie użytkownika julierussia7 • Data dodania: 18 mar 2016.. Rozwiąż test.. Ten test zawiera pytania na temat wszystkich stolic państw europejskich.. kraj zwiqzkowy (land)Każde z województw jest administracyjnie samodzielne oraz kieruje rozwojem regionu.. Większość osób poddanych temu testowi potrafiła poprawnie odpowiedzieć tylko na 40% pytań.. Opis testu.. Test zawiera pytania o stolice 46 państw znajdujących się w Europie.. Powodzenia!Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Xforce 5 lat temu.. Przetestuj swoją wiedzę.Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski..

Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.

Kangurek 2 kl test do wydrukowania Kosa spalinowa master out Mapa wojewodztw i ich stolic matura solutions elem skawina wypadek 2013 sprawdzian geografia planeta nowa 2 afryka chomiku sprawdzian nowa era fizyka prad elektryczny klucz sprawdzian z matematyki klasa 1 gimnazjum .Lista stolic państw świata według kontynentów.. Od czasów zakończenia działań zbrojnych po drugiej wojnie światowej podział administracyjny Polski zmieniał się kilkakrotnie: - w roku 1946 podział Polski był trójstopniowy, liczba województw wynosiła 14; jako mniejsze jednostki administracyjne .Administracyjna Mapa Polski z herbami stolic województw - sprawdź opinie i opis produktu.. Inne tryby testu.. Jeżeli potrafisz bezbłędnie odpowiedzieć na każde pytanie, oznacza, że jesteś ekspertem w tej dziedzinie.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty.. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Województwa i stolice, wraz z mapą Polski, na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.. Pytania z mapy administracyjnej Polski.. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Test z Geografii Województwa i ich stolice - test.. Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i .Od 1 stycznia 1999 roku obowiązuje obecny podział administracyjny Polski, to znaczy podział na 16 województw..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt