Sprawdzian wiedzy quo vadis
Skomentuj.. 4 września 2020 12:31 Materiały.. 24 przed naszą erą.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Lektura w epoce.. Udostępnij.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Jak zginął św. Piotr a jak św. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .. "Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Skomentuj.. Czy ta sławna para ma dziecko?Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Kim jest Bobek z bajki "Muminki"?. Quiz w Poczekalni.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź się!. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Rozwiąż test!Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.Wiedza ogólna (1880) Wychowywanie (8) Zdrowie (12) Zwierzęta (1008) .. Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu..

Rozwiąż test!Quo vadis - test.

Kto przyjechał do Doliny Muminków razem.Plik Quo Vadis.doc na koncie użytkownika nelunia2222 • folder podręczniki szkoła z gimnazjum testy sprawdziany • Data dodania: 6 gru 2011"Quo Vadis" - opracowanie.. Wyślij zgłoszenie .1) Kto był autorem i napisał,, Quo Vadis " ?. Wyszukaliśmy je wśród tysięcy quizów, które mamy na stronie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Kim dla Pana Paszczaka jest Panna Paszczakówna?. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Udostępnij.. … ContinuedTest poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. pytanie 1 z 15.. Bohaterami historycznymi byli Seneka, Petroniusz, św. Paweł.. Jesteś w pozytywizmie.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak dobrze znasz piosenkę "Mały ale wariat"?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca .Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.pierwsze wydanie książki Quo vadis miało miejsce w roku: 1..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Oceń prawdziwość poniższych zdań i wybierz jedną z podanych odpowiedzi (1p.).. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Dzięki temu możesz wypełniać quizy na temat, który Cię interesuje.Sprawdzian wiedzy quo vadis.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Winicjusz po walce z Ursusem: a) miał złamana rękę i ranę na głowieQuo Vadis, pytania.. W czym kompała się żona Nerona.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4..

... Test wiedzy o rzeczach związanych z babcią!

Jesteś w pozytywizmie.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Andrzej WajdaPlik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test wiedzy z „Quo Vadis" Onlybooks 4 lata temu.. Prosze o podanie pytan a najlepiej jak i odpowiedzi do nich nie obrażę się również za ogolnie PDF.. Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami „Uczta Nerona" oraz „Pochodnie Nerona" namalowanymi przez:Zobacz quiz: "Quo vadis .Quizy na temat quo-vadis.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Muminki 2.. To nie tylko powieść historyczna z.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. 3.1896: 51: pierwsza pełnometrażowa ekranizacja Quo vadis to: 1. film z roku 1527 reż. anonim.. Test składa się z 28 pytań.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. 3. film polski z 1998 roku reź.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza..

Powtórz przed sprawdzianem.Quo vadis - test wiedzy.

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia- Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Bohaterami historycznymi byli Neron, Chilon, Eunice 3. a) Adam Mickiewicz b) Aleksandro Fredro c) Henryk Sienkiewicz d) Józef Piłsudski 2) Jakim gatunkiem literackim jest ,, Quo Vadis " ?. Tutaj znajdziesz szukaj quizy, testy wiedzy i sprawdziany.Quizy na temat quo-vadis znajdują się powyżej na liście.. Wymień trzy postacie historyczne.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. a) Dramat b) Powieść historyczna c) Przygodowa d) Kryminał 3) Podaj czas i miejsce akcji utworu.Wymień 5 tytułów powieści napisanych przez Henryka Sienkiewicza poza „Quo vadis".. Test składa się z 12 pytań.. 70 naszej ery.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt